2019 yılında Türkiye'nin ana gündem maddesi ''ihracat'' olacaktır


#1

2019 ikinci çeyreğinde döviz kurları hususunda yaşanması beklenen artış ihracat konusunu tetikleyecege benziyor. Reel sektörün her kulvarında hissedilen daralmanın 2019 yılında zirveye çıkması bekleniyor kısacası ekonomistlerin dilinden söyleyerek lafı dolandırmaya gerek yok esnaf kan ağlıyor tek çözüm ihracat.


#2

Store design hususunda dekorasyon mimari tasarım ve benzeri hususlarda tüm dünyanın ihtiyacı olan adeta bir ikea gibi yada çok uçuk oldu bu, ama o tarz bir online ihracat girişimi yapmak hep hayalimdir ancak klasik anlamda ihracat yapanlar bilirki bu işin ana prensibi karşılıklı güvendir hatta (’‘ihracat = karşılıklı güven’’) denebilir işte bu kavramın neresinden tutarsan tut web üzerinden yapılabilmesi bence imkansız olacaktır yani kısaca istegim ihracat müşterisiyle imalatçıları buluşturan ve bu güven ortamını saglayan bir web olayı, site vesaire bir çözüm bulunmalıdır yani adeta bir online fuar ortamını yaratmak denebilir bu işe sektörel bazda firmaları, alıcıları, müşteriyi, üreticileri buluşturan online bir fuar ‘‘online expo’’ tarzı bir kavram olarak bakabiliriz ama işte asıl mega isteğim ‘‘toptan satışların’’ yapılabilecegi dünya üzerinde kendi sektöründeki ‘‘satıcılara’’ ulaşabilecegim bir olay olamalı yoksa amozon falan fistan nakliye maliyetini karşılamıyor zaten, daha farklı bir bakış lazım bu konuda. Bukadar i.t. cinin buluştugu bir platformda bu isteğim çok mu. İç piyasa zaten kan aglıyor önümüzdeki aylarda türkiyenin ana konusu haline gelecek kavram açık ara ihracat kavramıdır.


#3

Copy paste destegi makul bir çalışmaydı pazarlama konusunda, bende kendimize copy paste destegi yapayım.
http://www.dekosistem.com.tr/


#4

Bahsettiğiniz konunun Alibaba’nın yaptığı işten farkı ne olacak acaba?
Alibaba da halihazırdaki durumun farkında olarak Türkiye operasyonuna hız kazandırdı, ücretsiz etkinlikler düzenleyerek aidat muafiyetleri sağlayarak yerli üreticileri platforma davet ediyor ve bahsettiğiniz şekilde ihracat müşterisiyle yerli üreticileri buluşturmayı hedefliyor.


#5

Yazar yıllardan beri aynı yazar, farklı hikaye beklemek mantıklı değil.

Belki değişimle olabilir.