521 geri dönecek

Abi korku filmi fragmanı gibi metin. Sonunda hayalini gerçekleştirmeye karar verdin herhalde :smiley:

@kkymn abi geri dönmeyecekseniz o kadar yatırım yaptınız stüdyo kurdunuz biz mi gelip program yapsak ? :smile:

1 Like

521 ekibinin okadar çok işi yapılacak şeyleri varki bölümlere vakit ayıramaz hale gelmiş bulunmaktadırlar. ama biz burada yazıyoruz okuyoruz ve bizim onlardan en az onların kadar ders çıkaramadığımız anlamına gelir İHRACAT İHRACAT İHRACAT @kkymn iş konuşalım bölüm değil

abi gerçekten çok özledik ve hala bekliyoruz :zipper_mouth_face:

1 Like

Döneceksiniz biliyoruz, meydanlarda nöbete devam!

1 Like

tez vakitte bekliyorz

2 Likes

Oh, Kadir abi yaşıyormuş!
Güzel sohbet için teşekkürler bu arada

2 Likes

Made in turkey diye liste vardi oradakiler olmuyo mu? +parasutle üretim diye bi podcast var oradakiler de olabilir

gördüğüm kadarıyla eski bölümler spreaker’dan kaldırılmış.
youtube’da da aynı şekilde eski bölümler gitmiş.
dipp diye bir şey başlıyordu oda aynı şekilde gitmiş.
sanıyorum duygusal bazı konular var. yakında bu site de kapanabilir.

Sanırım, edelkrone satıldı ve(ya) merkezi almanya’ya taşındı…?

521 ile ilgili tamamen benden kaynaklı geçimsizliğimden bencilliğimden ve saygısızlığımdan kaynaklı olarak ekibin geri kalan üyeleri ile uzlaşmayı bitirmiş durumdayım.
521’deki geri kalan arkadaşlarımı geren, dehşete düşüren, çok ters gelen ve haksız bulunan müdahalelerim ve yorumlarım oldu. Ve ekiple geri dönüşü olmayacak bir noktaya geldik.
Geçimsizliğim ve dik başlılığım öyle bir seviyeye ulaştı ki tüm yayınları sildim ve hem kendimin hem de diğer 521 konuşmacılarının tüm katkılarımı yok ettim. Şu noktadan itibaren 521 ile olan bağlantımı tamamen bitirmiştir.

521’in bitişi ile ilgili tüm sorumluluk bendedir. 521’in bitişine nasıl sebep olduğum ile ilgili merakta iseniz buna sebep olan hareketlerim ve çocukça tutumlarım konusunda belki de zamanla diğer ortaklar bilgi paylaşabilirler. Bu konuda da tamamen ellerindeki tüm diyalogları yazışmaları paylaşmak konusunda haklarının kendilerine ait olduğunu buradan beyan etmek isterim.

Bu forumun akıbeti ne olacak bir fikrim yok. Bu konuda karar vermek ve bildirimde bulunmak sadece 521’in mevcut ortaklarına ait bir hak. Cevapları kendilerinde alabileceğinizi umuyorum.

Bu forumdaki kimseye karşı bir sorumluluğum olmadığını bildiğim halde yine de Mustafa, Ersin ve Onur’un sorularla mağdur olmamaları için bu açıklamayı yapmış bulunuyorum.

Ben kişisel olarak podcast yayınlar yapmaya devam edeceğim. Tek tavsiyem bundan sonra benimle bir ortaklığa girmeyi kimsenin düşünmemesi ve önermemesi (ki böyle bir şey olacağını ben de tahmin etmiyorum). Ben paylaşmayı sevmem. Ve beraber çalıştığım kişilerle çalıştığım sürece hiç bir arkadaşlık diyaloğunda bulunmayı da sevmem. Benim için tek konu iştir. Hobi olarak yaparken iyi geçinirim ama bir aktiviteyi artık iş olarak gördüysem etrafımdaki herkesi sadece o işteki amaçlara ulaşmayı sağlayacak piyonlar olarak görürüm. Yapım budur kültürüm budur. Bununla övünmüyorum ve bu kültürün tamamen hatalı olduğu ile ilgili de ihtimallerin farkındayım. Bu zaafımı yok etmek için bağımsız paylaşım sistemleri kurmuş durumdayım. 521 grubunda bunu kuramadık ne yazık ki ve kişiliğimin karanlık yönleri projenin yok olmasına yol açtı.

Umarım bu mesajda bir ironi olmadığını ve tüm samimiyetimle yazılmış bir yazı olduğunu okuyan herkes farkeder.

Bu ülke içinde vatandaşlık görevini yerine getirmiş birisi olduğumu ve geri kalanlara da vatandaşlık görevlerini hatırlatarak topluma uzun vadede daha da faydalı olacağımı biliyorum. Bu noktaya potansiyel müşterilerimin ne düşündüğü aşırı ciddiye alarak ulaştım. Herkesin her yorumuna dikkat ettim ve can kulağı ile dinledim. Her türlü yorumdan ya sevindim ya da üzüldüm lakin artık görevini yerine getirmiş bir birey olarak etrafımdaki kimse benim için artık bir müşteri değildir. Dolayısı ile yukarıda yazdıklarımdan kaynaklı oluşacak yorumlarınız benim tarafımda herhangi bir cevap yazmama ya da bir aksiyon almama sebep olmayacaktır. Bunu artık pek kimseyi takmıyorum şeklinde yorumlayabilirsiniz. Ve bu da doğrudur. Zira sizden ricam bu ülkeye devamlı para sokmakta olan ben ve benim gibi bireylerin düşüncelerini ve ikazlarını sizin kaale almanızdır.

Bu arada ülkeye karşı görevini yerine getirmiş olup bu yazıyı okuyan kişileri tenzih ederim. Onların ne benim ne de ülke içindeki kimsenin kendileri hakkındaki görüşleri kafalarına takmalarına gerek olmadığını bildiklerine eminim.

521 ile aydınlandım. Artık bu dünya düzeni içinde almam gereken doğru duruşu netleştirdim. Para ve ülke oyunu insanlığın en büyük oyunudur ve bu oyunda aynı takımda olduğum kişilerin aptal gibi oynamalarına dur demek için vaktimi harcayacağım. Bu kişilerin iyi oyuncuları tanımalarına ve onlara saygı duymalarına çalışacağım. Kötü oynayanların yüzlerine bana ve takımıma verdikleri zararları vuracağım. Geçimsizliğim, bencilliğim ve saygısızlığımdan güç alarak bu işi mükemmel yapacağım.

Bu konuda tam zamanlı çalışacağım. Bunu mümkün kılmak için geçen ay edelkrone’daki genel direktörlük görevimden bile istifa etmiş bulunuyorum.

Ülke ve para oyununu aptal gibi oynayanların sayısı böyle çokken er ya da geç bu oyunu doğru oynamanın değeri artacak ve herkes vaktini siyasetten bir çözüm bekleyerek geçirmek yerine işi kendi üstüne alması gerektiğini farkedecek. Hazırlayacağım yayınlar bu arayışa girmiş herkesin er ya da geç karşısına çıkacak ve büyük yardımı ve etkisi olacak.

Özetle 521’den ayrıldım. Yola yalnız devam ediyorum. Er ya da geç sizi bulacağım.

11 Likes

Er ya da geç biz de seni bulacağız. Heyecanla geri dönmeni bekliyoruz, arkandayız…

32kfhc

Müslümanlar nasıl diyor, hayırlısı.

2 Likes

Gerçekliğin çarkları yine hayalleri ezmiş, üzülme reis bu hayat ciddiye alanların işi.

1 Like

‘er ya da geç bu oyunu doğru oynamanın değeri artacak ve herkes vaktini siyasetten bir çözüm bekleyerek geçirmek yerine işi kendi üstüne alması gerektiğini farkedecek. Hazırlayacağım yayınlar bu arayışa girmiş herkesin er ya da geç karşısına çıkacak ve büyük yardımı ve etkisi olacak.’ asıl olay bu :+1:

1 Like

Cok degisik bi adamsin Kadir Koymen

İyi hoş sayın kadir köymen ama egoistlikte kabına zarar bu raddede !

“ülke oyunu insanlığın en büyük oyunudur ve bu oyunda aynı takımda olduğum kişilerin aptal gibi oynamalarına dur demek için vaktimi harcayacağım.”(Kadir Köymen) ne kadar üzülsek de ülkenin durumu bizi de üzüyor. Çoğunluk(insanlar) ülke için seviyor, destekliyor, vatanım diyor ama halbuki en çok onlar bu ülkeye zarar veriyor bunları bile bile görmek yaşamak üzücü durum. Ama Kadir abi sen hala bu ülke oyunu kötüye giderken iyileştirmeye çalışan tekte olsan bu yoldan vazgeçmeyeceğini doğruları gerçekleri savunan birisi olduğunu gösterdin. İllaki herkesin hataları olacaktır. Saygısızlıkları ,kusurları, sınırları aşmalarıolacaktır ama abi sen bize öğrettin bu işin bir ekip işi olduğunu (decidehub) ben radyo521’i ,başka bir şeyi izleyerek; kendimi,sorumluluklarımı, ülke oynunda kendime düşen görevi BULDUM. Videolarınızde her konunun önemini, değerini öğrendim (ihracat, ithalat, üretim, tüketim) . Ve artık bu bilinçle yaşıyorum. Eminim bu platformdaki arkadaşlar zaten bu amaçta kimileri çoktan işlerine koyuldu kimileride benim gibi hala hazırlık sürecinde. Ama biliyoruz her gün doların çıkışının sebebini siyasete bağlamıyoruz en azından kendi adıma. Bu yeni gelişen süreçte hala aynı yolda yürümeye çoğunluğun(para oyunlarının) karşısında azınlıkların yanında dimdik durmaya devam edeceğim.Ve bunu okulumda, sosyal platformumda desteklemeye bu bilinci aktarmaya bunun için bizim kolları sıvamamız gerektiğini savunacağım @kkymn