ETSY Üzerinden İhracat Hakkında

Herkese merhabalar,
ETSY üzerinden bir markamızın ürün çıkışını yapmak istiyoruz. Ödeme konusunda iyzico’nun çözümü olması çok güzel lakin kargo konusunda doğru seçeneği bulamıyoruz. ETSY’nin işleyişi hakkında ve kargo konusunda daha önce tecrübesi olan ve bilgisi olan arkadaşların cevaplarını rica ediyorum :slight_smile:

Sitemiz; www.deercase.com

1 Like

Hocam ingilizce dil seçeneği de koysaydın keşke. Daha sonra biz üstümüze düşeni yaparız. gerekli yerlere linkini paylaşırız falan. Fakat ingilizce olması gerekir gibime geldi.

Teşekkür hocam sağolasın ama şuanda sitemiz üzerinden çıkış yapmayacağız.
Bir sonra ki aşama, hızlıca amazon ve ETSY üzerinden çıkış yapmak istiyoruz.

Bu konu hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Merhaba, etsy üzerinden bende satış yapıyorum fakat yurtdışında olduğu için paypal kullanıyorum. Türkiye’den yapacaksanız Iyzico dan ziyade shopier daha popüler benim gördüğüm kadarıyla.

Saygılar

Siz direk olarak yurtdışında bulunuyorsunuz anladığım kadarıyla :slight_smile:
Etsy üzerinden satış durumu nasıl, aktif oluyor mu? Problemler çıkıyor mu?

Evet, çoğunlukla Çin ve TÜrkiye arası mekik dokuyorum :slight_smile:

Benim şahsi düşüncem etsy diğer platformlara göre girmesi daha kolay(amazon,ebay) fakat daha çok el yapımı ürünler satılıyor. Eğer siz kişiye özel tasarım yapabilirseniz bence iyi bir çıkış yakalayabilirsiniz. Ben ayrıca türkiyede akrabalarımın ürettiği sandalye ve tabure tarzı şeyleride satıyorum aynı paypal hesabını bağladım şu ana kadar sıkıntı olmadı. Ben açıkçası memnunum ve herkese tavsiye ederim. Bu konuda benim de dahil olduğum bir slack grubu var https://etsyonlinebusiness.slack.com/ buraya da bakabilirsiniz.

1 Like

Gruba davetiye alabilirsem çok güzel olur epey istifade edebilirim.
Kişiye özel üretimimiz var baskıyı kendimiz yapıyoruz, müşterinin bizden istediği görseli hazırlayıp basabiliriz.
Etsy’de bunu bir ürün olarak mı sunmalıyız yoksa kişiselleştirme alanı gibi bir alan var mı?

Bana özelden bir email adresi atarsanız davetiye göndereyim.

Müşterilerden custom order request olarak alabilirsiniz benim de genelde siparişlerimde ölçü değişikliği oluyor. Bir an önce açmanızı tavsiye ederim.

Saygılar

Merhaba, ödeme konusunda paypal aracısı paydual’a da göz atmanızı tavsiye ederim. Kargo olarak ben ptt nin turpex hizmetini kullanıyorum ama sizin ürünler için pahalı kaçabilir. Eğer firmanız varsa DHL ile görüşebilir fiyat listesi talep edebilirsiniz. Bir de şurada türkiyede bulunup en fazla satış yapan etsy mağazalarının listesi var. Onlar kargo için ne kullanıyor araştırılabilir: http://craftcount.com/teritory.php?countryname=Turkey

1 Like

Teşekkürler Ahmet,
DHL ile görüşme yaptık, teklif bekliyoruz bakalım.
Link içinde teşekkür ederim, çok faydalı olabilir bu link.

2 Likes

Merhaba, slack grubuna davet gönderebilir misiniz? Özel mesaj gönderecektim ama öyle bir özellik bulamadım tolgacimen86@hotmail.com

Merhaba, davetiye linki aşağıdadır.

https://join.slack.com/t/etsyonlinebusiness/shared_invite/enQtNDI0NTMyNTk5NDQ3LWI3OGQxNWNmM2ZmOTg5N2ZjZTBiYzQwY2JmMTZjZTg0YzRjOWQ3NTM1OGMxOGJjOTAyZjIwZWYxNGNkYTM1MDY

Burası bazen aktif olmayabiliyor. Facebook kullanıyorsanız eğer etsy turkish seller diye bir grup var orası daha aktif ve daha kolay cevap bulunabiliyor.

Saygilar

Teşekkürler. Neden bilmiyorum ama slack grubuna üye olamadım, hata verdi. Facebook grubuna katıldım, gayet aktif gözüküyor, sanıyorum fazlasıyla işimi görür. Teşekkür ederim.

Rica ederim. Facebook dediğiniz gibi daha aktif.

Saygılar

emre bey selamlar, beni slack grubuna üye yapabilir misinis? emaharslan67@gmail.com mail adresim. birde facebook etsy turkish seller grubunu bulamadm.