Forumun eksikleri ve feature önerileri

Selamlar, forum icin bikac feature requestim olcak. Muhtemelen bu konunun muhatabi @ersinyilmaz :slight_smile:

1. Forumun open source yapilmasi mumkun mudur? Hem biz de gelistirilmesine katki saglariz ve ordan da bi tecrube kazanmis oluruz diye düşünüyorum.

2. Foruma uyeler menusu eklenebilir mi? Acilan sayfada uyelerin listesi goruntulenir. Hakkinda kismindan 100 char, kisisel sitesi, iletisim bilgileri vs bilgileri bu listede olabilir. Hizlica kisiler hakkinda bu sekilde bilgi edinilmis de olur.

3. Genel disinda yeni konu kategorileri olusturulmasi lazim. Yardim, off topic, ihracat, yazilim, donanim, urun gelistirme, satis & pazarlama, mali isler tarzi alt kategoriler olabilir. Bu alt kategoriler altında konular daha derli toplu ve herkesin ilgi alanina göre ayrılmis olur

1 Like

Bu forum servis olarak kiralanıyor. Trello gibi.

Selamlar,

1. Forum open source zaten. Detaylı bilgi için discourse.org adresini ziyaret edebilirsiniz. İsteyen herkes discourse.org adresinden ister forumun kendi sunucu alt yapısını kullanarak isterseniz kendi sunucunuzu kullanarak kurulum yapıp kullanabilirsiniz. Forumu geliştirmek isteyenler Discourse’un github sayfasından katkı sağlayabilirler.

2. Bir kullanıcı listesi var ve herkes görüyor olmalı ki bunu demo kullanıcısı ile ayrıca test ettiğimde erişilebildiğini görüyorum. Eğer sağ üst köşedeki menüden kullanıcılar menüsünü tıklarsanız üye listesine erişebilirsiniz. Kullanıcı adlarının üzerine kullanıcı hakkında hızlı bilgi edinebilirsiniz, açılan kişi kartında da profil resmi üzerine ya da kullanıcı adı üzerine tıklarsanız üye profiline erişebilirsiniz.

3. Kategori yapısı olacak elbet. Başta bir yönlendirme olmaması adına özellikle kategorizasyon yapmamayı tercih ettik. Belli bir süre içerisinde yeteri kadar konu açılırsa açılmış olan konuları olabildiğinde sade bir şekilde kategorize etmeye çalışacağız ama şu aşamada değil.

2 Likes

Bu arada bu başlık da yerinde oldu. Şimdilik buradan dilediğinizi paylaşabilirsiniz hem forum hem site için ama daha sonra bunun için ayrı bir kategori açacağız ve her hata/eksik ya da özellik için ayrı bir post açılmasını sağlayarak çözüme kavuşan başlıkları çözüldü olarak kapatacağız. Takibi ve neyin yapılıp yapıl(a)madığı ile ilgili daha sağlık bir süreç sağlayacaktır.

1 Like

Geri bildirim kategorisin açtık ve bu sebeple bu başlığı kapatıyorum. Yeni istek, öneri v.s.'lerinizi Geri Bildirim kategorisi altında ayrı birer başlık olarak açabilirsiniz artık.