İhracatım için yardım istiyorum

Önce ürünümü tanıtacağım daha sonraki kısımlarda fikirini sorup bazı noktalarda yardım isteyeceğim. Ürünü tanımını okumaya zaman kaybetmek istemeyenler pembae.com a girip bakabilir.

TANITIM

Evler güzelleşiyor, yer yıl binlerce modern daire inşa ediliyor, tasarımları dizaylarıda yeni ve güncel oluyor. Böyle evi lüks güzel görünen eşyalarla dekor ediyor evi kullananlarda, AMA daha henüz güzel görünen bir anahtarlık yok. Anahtarlık herkesin bir ihtiyacı, ev anahtarı araba anahtarı arka bahçenin anahtarı vs herkesin bir anahtarı var. Herneyse şuanki anahtarlıklar yakışmıyor modern evlere. Bi kancaya anahtarlığın uvarlak demirini geçirmeye çalışıyosun pratik değil bi kere. Bende modern tasarımlı ( tasarım değişebilir) bir kanvas tabloyu anahtarlık haline getirdim.
Bu şekildede kendi uğraşlarımla bir websitesi yaptım worldpress üzeirnden. Herşey çok güzel çalışıyor sitede sipariş alabiliyorum falan.

FİKRİNİZİ İSTİYORUM

Ürün hakkında ne düşünüyorsunuz, varsa hedef kitle pazarlama reklam filmi fotoğraf katalog çekimi tavsiyeleriniz ??

TAKILDIĞIM NOKTALAR VAR

1-) Ben öncelikle bu ürünü yurtdışına satmak İHRAÇ ETMEK istiyorum , ama siteme dil çeviri butonu ekleyemiyorum beceremiyorum olmuyor. Worldpress Flatsome temasını kullanıyorum. Bunun yapımında biri yol gösterirse minnettar olurum.
2-) Şirket olmadan ödeme alamıyorum. Şuan sadece banka havalesi ve kapıda ödeme ile ödeme alabilirim. Bunlarda tüketici gözünde zor yani, uğraşmak istemez kimse bunlarla.
3-) Yurtdışına satacaksam hele üff, orda ödeme nasıl alcam hiçbir fikrim yok, ulusarası banka transferi çok pahalı. Aslında fikrim var arıştırıyorum paypal alternetifleri ama sizinde bilginiz varsa yol gösterirseniz sevinirim.
4-) Türkiye’de 100 Lira Avrupada 70 Euro gözükmesini istiyorum fiyatın. Ee bunuda beceremedim websitesinde. Bu konuda da yol gösterebilecek olursa minnettar olurum.
5-) Yurtdışına ürün gönderimi konusunda amazon fba kullanma planım var. Ama bunu yapmadığım için net konuşamıyorum, burdada bilgi ve tecrübeniz doğrultusunda tavsiyeler verirseniz sevinirim.

HER YERDE TAKILMIŞSIN SEN NE YAPTIN

Ürünü gleiştirmesi optimeize etmesi o işte anahtarları taşımayacak minimum mıktas/fiyat dengesi. Tasarım için araştırma , ürünleri üretimini yapıcak yer bulma anlaşma, websitesini tasarlama, o güzel fotoğrafları hazırlama, bide şuan reklam filmi senarosu yazıyorum onu çekicem. Pazarlama için a b c d e planları yapıp senaryolar kurdum. İşte şu yurarıdaki 5 sorunu halledersem herşeyin güzel olması gerekiyor teknik olarak. Matematik bana bunu söylüyor. Şuan herşeyi unutup bunu sadece Türkiyede satabilirm belki instagram butik sayfalarından ama ben İhraç etmek istiyorum. Elin amerikalısıda kullansın bu nimeti vallaha kolaylık ya, anahtarı evde kaybetmiyon rahatca asıyon , dışarı çıakrken anahtar unutmuyon , evin güzel gözüküyor. Dünyada bunu satın almak isteyen herhangi bir birey alabilmeli hemde rahatca almalı şuan derdim bu yoksa butik açıp satabilirim instagramda 40 liraya ama güzel bir hizmet olmaz ben güzel bir hizmet sunmak istiyorum Pembae markası olarakta.

BEN KİMİM

19 Yaşında Dokuz Eylül Üniversitesinde Bilgisayar okuyan sıradan bir öğrenci, neden bununla uğraşmam gerekiyor. Çünkü rahat yaşamak isyiorum, ben insanlar için uğraşayım eyvallah kafa yorayım didineyim,kazandığım gelirli heba ederek daha fazla nasıl işlerine yararım diye debelenim (ki ne kadar çok fayda sağlarsam o kadar çokta yaşam kalitem yükselir) ama bende istediğimi alıp kullanım rahat bi yaşamım olsun istiyorum. Ve aslında bu start up girişim değil, eğer çuvallarsam başka birşey yaparım belki elle tutulur bişi bile olmaz bi android studio biliyorum ,mobil uygulama kodlarım, ya demek istediğim şu sadece bildiklerim insanların işine yaramak istiyorum. Takıldığım noktalarda yol gösterirseniz minnettar olurum :slight_smile:

Odeme almak icin iyzico veya shopier entegrasyonu yapabilirsin wordpress e. Hem yurtici hemde yurtdisi. Ayrica kafan rahat hareket etmek istiyorsan hemen bir sahis firmasi kur. Suanda devlet senden firma kurarsan 3 yil boyunca gelir vergisi almiyor, ayrica 1 yil boyunca da sigortani devlet karsiliyor(aylik 700tl degerinde). Ayni zamanda firma kurmak seni kamçilar(bkz:zorunda kalmak).

kolaydestek.gov.tr burdan da yararlanabilirsin.

Gerçekten çok teşekkürler, ihracat biraz olsun düşünen biri için çok faydalı bir site. Nasıl haberim olmadı şaşkınım.

Teşekkürler hemen araştırıyorum. Şahıs firması kurmak açıkcası düşündüğüm birşey fakat korkutuyor da bi yandan . Korkutma sebebini bilmiyorum ama korkutuyor :smiley:

Şahıs firması kurmak sizi korkutmasın aman aman bir zorluğu yok kapatmanında.

Ben de bugün yeni gördüm yararlı bir site olmuş.

Şahıs firması kurarsan 3 yıl gelir vergisi muhafiyetin ve 1 yıllık SGK primi muhafiyetin olur fakat ihracat desteklerinden faydalanamazsın, ihracat destekleri için en az limited şirketi olunması gerekir. Bilgine.

Yeni keşfettim Ali Gazel ismindeki bir adamın kurmuş olduğu bir sistem , Kullanan oldu mu kulağa hoş geliyor.