Kaliteli ürün ve vizyonu geniş üretici arıyoruz

Sevgiler, selamlar!
Öncelikle yaptığım işten biraz bahsetmek istiyorum. 4 aydır Amazon’da satış yapıyorum. Amerika ve Avrupa mağazalarında hesaplarım var. Amerika’da bir şirket kurdum. Önümüzdeki aylarda Japonya ve Avustralya’ya da açılacağız. Küçük sermaye ile başlayıp, işi beklemediğim kadar büyüttüm. Sattığım ürünlerin hiçbiri Türkiye’den gönderilmedi. Farklı tedarikçilerden ürünler buluyor ve satıyorum.

Şimdi yapmak istediğim şey Türkiye’den bir ürün göndermek. Kaliteli bir ürün yapıyorsanız ve satacak müşteriniz yoksa, ben bu sorunu sizin yerinize çözeceğim. Sizden nakit olarak ürünleri alacağım ve yurtdışında satacağım. Siz sadece üretime odaklanın.

Üreticide aradığım 2 kriter var. Birincisi yaratıcı ve vizyon sahibi olması. İkincisi ürünün gerçekten uluslararası standartlarda kaliteli olması.

• Ürünün çok rekabetçilerinin olması hiç sorun değil. Doğru pazarlama ve satış kanallarını kullanınca rekabet online mecrada hiçbir şey. (İyi bir müşteri desteğini de eklemek gerekir)
  • Ürünün ağır olması yada büyük olması sorun değil. Bu sorunu da ben çözüyorum (Genelde Amazon satışçıları hafif ve küçük boyutlu şeyler ararlar ama ben öyle değilim.)

Ben ihracat konusunda gerçekten çok heyecanlıyım. Bu gelip geçici bir heves değil. Daha önce Türkiye’deki birkaç firma ile görüştüm. İlk başta konuştuğumuzda prensipte her şey çok iyi gelişiyor fakat sanırım onlar KONFOR ALANINDA oldukları için sonrası gelmiyor. Çin’deki üreticilerde böyle değil. Onlara mesaj attığımda çok kısa sürede geri dönüyorlar ve birlikte iş yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Örneğin bir firma ile görüştüm ve bana 200 adet numune ürün göndermesini istedim. Adamın verdiği cevap “200 ürün mü? Sizinle uğraşamam” oldu. Aynı ürün için Çin’den 50 adet teklif istedim ve hemen göndermeye hazırdılar.

Sonuç itibariyle,
Bu gönderi altında üretim yapan ama ihracat yapamayan insanlarla tanışmak istiyorum. Belki birlikte güzel işler yapabiliriz.

200 ürün ciddi bir rakam gibi gözüküyor. sektör neydi?

sektör ve aradığınız ürün türü nedir ?

Mustafa Bey merhaba,

Üreticilerden oluşan bir ekibiz ve biz de ürünlerimizin yurt dışında kullanıyor olmasından dolayı çok mutluyuz.
omeryilmazinci@gmail.com üzerinden konu ile ilgili detayları konuşmak isterim.

Sevgiler,
Ömer

Harika Ömer Bey. Konuyla ilgili mail atıyorum birazdan

bizim için büyük ama diğerleri için belki de küçük bir sayı 200 :slight_smile:
tekstil ürünüydü aradığım

Her türlü ürün olabilir. Gerekli araştırmaları yapıp hangi pazara açılınması gerektiğini analiz yapınca satmak zor değil.
problem çözen, üzerine bir şeyler ekleyip farklılaştırabileceğimiz bir ürün önceliğim olacak.

(Gıda ve 1kg den hafif elektronik ürünler hariç)

Merhaba Mustafa Bey

Konuyla ilgili sizinleiltişime geçmem için mail adresi ya da telefon numaranızı paylaşmanızı rica edeceğim.
Saygılar

evanatlay@gmail.com 'a mail atalım konuşalım Emre Bey

Mail attım Mustafa Bey

Merhaba Mustafa Bey.
En azından ihracat süretimin bir parcasi/destekçisi olabilmek için sunduğunuz potansiyel değerli. Bunun için teşekkürler.
Çevremizde üreticiler mevcut.
Ürünler için görsel çalışmasını nasıl yapıyorsunuz?
Sizin bu konuda yetkinliginiz ve tecrübeniz var mı yoksa bunu üreticiden mi bekliyorsunuz?

Bu baslik yürür. Genel olarak gelismeler hakkında bilgi verirseniz biz de takip etmek ve desteklemek isteriz

Merhabalar,

Söyledikleriniz harika.
Görsel çalışması derken, fotoğraflardan bahsediyorsanız, o çok basit bir şey. Onu çözerim ben.
Ürünün görselliğinden bahsediyorsanız, ürün anladığım bir şeyse tabiki yardım ederim.

Teşekkürler. Ne istediğimi bildiğim için açıkçası yazdım. Çokta iyi arkadaşlarla tanıştık. Çok güzel şeyler üretiyor hepsi.

Umarım güzel bir hikaye çıkacak buradan.

Mustafa Bey, peki Türkiye’de şirketiniz var mı?
Daha önceden Türkiye’den ürün yollamadığınızı belirtmişsiniz. Ancak buradan ürün yollarken ihracat yapmak gerekecek.
Bu durumda KDV avantajı için;
Üretici sizin Türkiye’deki firmanıza ihraç kayıtlı bir satış yapabilecek mi?
Yoksa yurt dışındaki firmanıza direkt ihracat beklentiniz mi var?