Kickstarter Projem - Horizon

Merhaba arkadaslar,

Kickstarter projem dun yayinlandi, bazi arkadaslarimin da yardimiyla projem 1500Pound’a ulasti. Bu para uretime gecmem icin yetecek ama benim hedefim en az 5K.

Proje sayfasinda london yazdigina bakmayin, projenin vidyo harici butun sureclerini kendim istanbul da gerceklestirdim. Biliyorsunuz Turkiye’den proje yayinlanamiyor, bende yaratici hesabini kuzenim araciligiyla ingiltere’den olusturdum.

Sizden bir ricam olacak. Hedef kitlem kickstarter daki hali hazirdaki topluluk. Bu toplulugun beni daha kolay bulabilmesi icin Populer kategoriye cikmam sart. Bunu da trafikle elde edebilirim. Sizden bir ricam olacak:

• Kickstarter.com a girip benim projemi “horizon” yazip bulmaniz ve “Remind Me”(kalp seklindeki) butona tiklamaniz.

-Eger aratmak istemezseniz su linke tiklayip:https://kck.st/2CBNQZl yine kalp butonuna tiklarsaniz ve remind me yaparsaniz projemin on siralara cikmasina yardim edebilirsiniz.

Facebook’a ve Instagram’a reklamlar verdim fakat cok az trafik aldim. Reklam isinde yeniyim. Bu konuda bilgisi olanlar yardim edebiirse ayrica sevinirim.

Baskabirsey in bu projenin olusmasinda motivasyonel anlamda cok buyuk katkisi vardir.

11 Likes

Ben tıkladım hocam,

Selamlar Sevgiler…

1 Like

Bu arada, Yankodesign.com dan soyle bir teklif aldim. Daha once boyle bir ise girisen varsa yine yazsin lutfen.

tesekkurler saygilar…

Attim fava. Sunumu guzel hazirlamissin tebrikler :+1:videodaki muzik daha iyi olabilir gibi düşünüyorum, @kkymn gecenlerde bi benzer bi konudaki commentinden sonra, fikir beyan edebilir belki

1 Like

Tesekkurler Ejder, evet o konuda ben de dusunceliydim.

Merhaba Ufuk,
işbirlikçiler ile iletisime gecebilirsin asagida paylastigim sirketlerle baglanti kurabilirsin.
benim sana onerecegim collaborator ‘‘gadgetflow’’ para iadeside sagliyor eger projen basarili olmaz ise.

https://www.backerkit.com/

baslica sirketleri paylastim eger sorun olursa yardimci olurum. kickstarter da basarili olmak istiyorsan butcenin buyuk cogunlugunu reklama harcaman gerek.

1 Like

Emre Tesekkurler, Gadget flow a bakmistim ama okudugum bir kac yorumdan sonra vazgecmistim, insanlar verim almadiklarini soyluyorlardi cogu yerde. Senin tecruben nedir?
Simdi Jellop la iletisime gectim.
Backerkit te hesap actim ama cok fazla sey soruyor tam tamamlamadim.

Senin tecrubelerin neler? FB ve Instagram reklamlari hakkinda yardim almak isterim. Su an hic iyi bir geri donus alamiyorum.

Dun proje cok iyi gitti bugun nerdeyse hic bir sey yok. Dun cross promotion icin diger creatorlara hizli hizli mesajlar attim hesabim gozetim altina alindi onun mu etkisi oldu bilemedim. Kickstarter daki gorunurlugumu azalttilar sanirim.

Tesekkurler paylasim icin.

Tekrar Merhaba Ufuk,
Cross Promotion yapmani oneririm fakat dedigin gibi kickstarter spam yapmani engelliyor bu yuzden belli gunlerde belli kisilere erismeni onerririm. Suan icin projenin ranklanmamasinin dunku spamlarinden dolayi oldugunu sanmiyorum hic. https://kickbooster.me/ uzerinden projene direk traffic sagliyabilirsin veya elinde urunun kullanilacagi kategoride mail listesi var ise o kisilere elektronik posta gonderebilirsin. demek istedigim urunun ilgilenecegi kisilere announcement yapabilirsin mimarlar, ressamlar, tasarimcilar gibi gibi… bu arada Gadget flow icin kotu yorumu a denk gelmedim STANDARD veya BASIC plani secebilirsin denemen icin.

1 Like

Cross promotion dan iki farkli projeden onay aldim, bir tanesi 1000 in uzeri backer i olan cuzdan, aslinda benim urunle iliskili, dun bir update attilar, benim projeyi koymamislardi. Neden koymadiniz diye sordum 250 backer in altindaki projelerle calismiyoruz dedi.
Simdi 200 backer olan bi projeyle anlastim 4 gun sonra projesi bitiyor, update e koycak bakalim. Gunde 2-3 tane mesaj atmaya devam edicem dedigin gibi.

Kickbooster’a suan uye oluyorum.
Maalesef e-mail listem yok. E-mail liste olustrumanin ne kadar onemli oldugunu aci aci anladim. FB ve IG reklamlara guvendim simdi onlari optimize etmeye calisiyorum. Bakalim ne olcak.

GadgetFlow a bir daha bakicam. Risk almam lazim bundan sonra.

Yukarida YankoDesign ile ilgili yazmistim. 500 USD den baslayan paketleri var, Trafikleri cok iyi gozukuyor sitelerinde. Sence bu nasil bir adim olur?

Cok cok tesekkurler bilgiler icin keske daha once tanissaymisiz.

Risk alma vakti senin icin. Rica ederim herzaman.
Destekcilerin bol olsun…

1 Like

Cok tesekkurler Emre desteklerin icin.

1 Like

@emrealiriz bana Kadir abinin Slogan’lar hakkinda bir ogudunu hatirlatti ve karsi tarafa ne yapmasi gerektigini benim belirttigim sloganimi yeniledim:

Sayfada GIF leri artirdim, yazilari azalttim. Facebook reklami vermeye hazirlaniyorum. Taktiklerinizi bekliyorum.

3 Likes

Ufuk ben daha farklı bir video izlemiştim şu anda yayında olandan daha farklı uzundu. O daha iyiydi diye hatırlıyorum. Şu anda yayında olan videoda bazı şeyler öne çekilmiş halbuki ilk videoda anlatım sırası çok daha iyiydi. Etkisi çok daha yüksekti kanımca.

Facebookta paylaştım projeni ve herkese bu aleti nasıl anlatırım diye düşünürken şu tip bir espri geldi: Put something in your wallet that helps you earn money better, instead of spending better.

Burada taşınabilirlik ve productivity tool vurgusu beraber veriliyor. Tanıtım metninin başına değil de çıkışına son ikna edici vurgu olarak ekleyebilirsin bence.

Müzik seçimin gayet iyi.
Bize en kısa zamanda gönder üründen sana ürünün üstünde uçmalı kaçmalı shorlar çekeriz. (Bu ara yeni ürünlerin tanıtım filmi çekimi var orda çekeriz acil ulaştır) :slight_smile:

6 Likes

Selam Abi,
Cok tesekkurler onerilerin icin. Cumleyi yerlestirdim:

Biraz daha isin icine girince anladimki insanlar sayfayi cok cabuk tuketiyor. Mesela cogu yaziyi okumuyorlar, bende kirpmalar yaptim. GIF ler koydum urunun ne yaptigini hizli anlasinlar diye. Vidyoyu daha rafine hale getirmek istedim abi vidyonun sonuna kadar izlenme orani yuzde 30lardaydi bu vidyoyu koyduktan sonra yuzde 45 e cikti. Buna ragmen koymali miyim sence?

Abi keske daha once gorseydim mesajini urunu pazartesi gunu yollayabilirim hizli kargoyla. Istanbuldan bir gune gider sanirim. Cok tesekkurler desteklerin icin.

Fb ve ig reklamlarını şu an için önermem. Yine de destek olabilirim reklam için. Özelden ulaşabilirsiniz. Önereceğim şey hızlıca ig influencer marketing yapmanız. Yani bir post hazırlayıp bunu bu alanla ilgili yüksek takipçili hesaplarda ücret karşılığı paylaştırmanız. 3 saatlik anlaşsanız yeter.

1 Like

Selamlar,
Tesekkurler destegin icin.
Mesela su uc hesaba paylasim yaptirtmak istesem ucret teklifim ne olmali? Iki tane farkli gruba para yerine cetvel onerdim, beklemedeyim.

bu arada bu da cetvelin instagram sayfasi:

Cok tesekkurler tekrardan.

Merhabalar

Sadece takipçi sayısı değil engagement oranları da önemli. Ya da son postlardan gerçek yorum yapılan gönderileri inceleyip bu yorumların sayısını not edin. Gerçekten organik takipçileri varsa fiyat isteyin. Onlar fiyat verir siz pazarlık edersiniz. Büyükten küçüğü 30-100 dolar aralığında anlaşabilirseniz harika olur. 30-80 de olabilir. Ama dediğim gibi o takipçiler fake olmamalı. Organik oranın ne olduğunu bulmalısınız.

Bu arada fb ve ig reklamlarını su an önermememin sebebi son çeyrek olmasından dolayı cpm Ler yüksek ve algoritma iyice giciklasti agustos ayından sonra. Başarılı reklam kampanyası tutturmak çok zorlaştı. Yinede acık reklamınız varsa destek olayım.

1 Like

Youtubeda video reklam çıkmanızı tavsiye ederim. Ama vaktim olmadığı için tam anlayamadım şuan amacınız ürünü bir yerde onaylatmak mı ? Eğer o şekilde arkadaşlar gelin ürünümüze destek verin like a basın gibi bir amaç varsa hiç bir platformda reklam vererek bunu sağlayabilceğinize inanmıyorum. Elbette dönüş olacaktır ancak ürünü satışa çıkasınız belki daha çok dönüş alırsınız. Benim için konuşmak kolay tabi size başarılarınızın devamını dilerim harika görünüyor iyi çalışmalar. (Mümkünse bende bir ürün rica edebilirim :slight_smile: )

İnfluencer olayı çok mataralı dikkat edin. İstatistik gösterse bile kandırılabilirsiniz. Gerçekten adam akıllı takipçisi ve ilgilisi olmayan bir sayfayı, profil ziyareti alan, postlarında yorum olan, gönderilerinde erişimi yüksek olan bir profilmiş gibi gösterilebilir. Biraz konu ile ilgili olan biri için böyle bir sayfa oluşturmak instagram platformu için çok kolaydır.

Tavsiyem, youtubedan ınfluencer aramanızdır. Youtube bu konuda daha zor bi platform kandırılma şansınız daha az. Doğru içerik üreticisini bulursanız işleriniz daha iyi elerleyebilir. Onların kitlesi daha ilgili ve alakalı oluyor çünkü.