Paypal ile nasıl ödeme alıyorum? (Türkiye’den)

Merhaba Türkiyeden PayPal kullanabiliyorum. Şuanda e-ticaret sitemden ödeme alabiliyorum. Bir video hazırladım. Tecrüblerimi aktardım. Paypal ile ödeme almak isteyen arkadaşların işine yarayacağını düşünüyorum.
Zamanla bu hesabı kullanırken ki gelişmeleri bu konunun altında updateleyebilirim. Herkes açısından faydalıda olur. Önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Birşeyler denemek istediğinizde karşınıza PayPal problemi her zaman çıkacak. Paypal türkiyede olmadığı için birşeyler denemekten vazgeçen çok insan biliyorum. Böyle saçma bir sebepten olmamalı “vazgeçmeler”. Dünya genelinde insanların böyle bir problemi yok direk ne yapacaksalar ödemeyi paypalla alacaklar. Ama bizim ekonomik durumumuz çok iyiymiş gibi birde karşımızda böyle engeller var. Neyse :slight_smile: Tabii PayPal alternatifleri mevcut ama paypalda bambaşka bir alternatif çünkü bir yatırım yapmak zorunda değilsin ve bunu kullanarak para göndermekte herkes gönüllü vs vs çok uzatmak istemiyorum. Çünkü videodada çok uzatmışım, kamera karşısında pek iyi değilim alışmaya çalışıyorum.
Blog web sitemde biraz estonya e vatandaşlıkla PayPal hesabı almak. Parayı burada atmden çekebilmek konusuna küçük değindim. Tıklayıp okuyabilirsin. İyi çalışmalar.

• İşime yarar
  • İşime yaramaz

0 oylayanlar

2 Likes

Biraz uzun olmus video. Özetle baska bir site uzerinden paypal hesabi satin alinip o kullanılıyor. Acikcasi baskasinin actigi bir hesabi kullanmak pek güvenilir bir yontem olarak gelmedi uzun vadede ongorulemeyen problemler cikabilir.

Evet biraz uzun oldu. Aslında başlıklara bölebilirmişim. Videoda bahsettim sürdürülebilirliğinin belirsiz olduğundan. Fakat ilk kez bir ürünün yanına bir fiyat koyacaklar için ucuz bir alternatif yöntem olduğu için paylaştım. Aslında mantıken bir problem yok hesabı başka biri açabilir, tüm yetkiler bizde oluyor hesabı alıp bilgileri değiştirdikten sonra sorun yaşamadım. Vermek istediğim fikir eğer ürünler satılıyorsa diğer sistemleri kurmak için zaten yatırım yapın geçikmeyindi.

Yorum yaptığınız için teşekkür ederim.:pray: İyi çalışmalar

1 Like

@YavuzYuksel hocam videoyu izlemedim ama dusununce sunu merak ettim, paypal hesabini trdeki banka hesabi ile nasil eslestiriyosun? Çünkü eslestirme paypal acc yaratırken yapiliyor

Video, hepsinden bahsettiğim için biraz uzun oldu aslında. Şöyle hesabı açarken sanal bir banka hesabı bağlıyorlar paypal hesabınıza. Oradan bir depozit çekiliyor. Ve o banka hesabını hiç bir şekilde kullanmıyoruz. Paypal için bu gerekiyor çünkü paypal tamam bu hesabın amerikada bir banka hesabı var yani bu gerçek birisi diye düşünüyor ve hesabı kullanırken bir problem yaşamıyorsunuz. Parayı nasıl alacağınıza gelirsek bunun için aracı sistemler var. Türkiyede bu işi yapan arkadaşlar var. Paypal to paypal yaparak bakiyeyi ona gönderiyorsunuz. %10 civarı komisyon keserek paranızı trdeki hesabınıza aktarıyor. Yada bestchange.com dan aracı websiteler bularakta yapabilirsiniz. Konu ile ilgiliyseniz videoyu 1.5x hızda bir izlemenizi tavsiye ederim. Orada hepsinden bahsettim. İyi çalışmalar.

Merhaba ben 3.000 ürünlük bir portföy yönetiyorum ve ebayda satış yapmak istiyorum. Dilersen çalışabiliriz.