Sence: Tasarım Nedir?

Merhaba ben Uğur, grafik tasarım okuyorum ve tasarım ile baya içli dışlıyım. :slight_smile: Sınıfımın bana göre o kadar içli dışlı olduğunu söyleyemem. İlk zamanlar onlar öylesine yapıyormuş gibime geliyordu. Halbuki tüm güçleriyle deniyorlarmış. Ancak biraz daha iyi işler çıkartabilmeleri için onlarda bir şey eksik. Görmüyorlar. Evet, görmüyorlar. Çok az tasarım gördüklerinden belleklerinde kalan o parçalarla bir şeyler çıkartmaya çalışıyorlar.

Biraz felsefe yapmak gerekirse insan sıfırdan bir şey üretemez sadece bir şeyleri kopyalar vs vs vs… Bir nokta görürsen noktalarla desenler çıkartırsın. İçine çizgi eklersen çizgi ve noktalarla inanılmaz desenler çıkartırsın. Olay görmekse neden görmüyorlar?

Cevap çok basit. Onlara gösterecek biri yok. Daha googlede tasarım diye aratmayı bile bilmiyorlar. :smiley:

Hal böyle olunca. Kimse yapmıyorsa ben yaparım diye sıvadım kolları 2 ay önce bi instagram hesabı açtım. Gerçi benim hoşuma giden tasarımları yayınlıyorum ama sonuçta yayınlıyorum. :smiley:

Bi yerden başladım. Sonunun nasıl biteceğini bilmiyorum gerçi bilmekte istemiyorum. Bu gizem çok hoşuma gidiyor. :slight_smile:

Hoşunuza giderse nereye gideceğinizi biliyorsunuz. :slight_smile: @tasarimnedir