Yurtdışı ödeme alma alternatifi

Selamlar arkadaşlar.
Paypal kullanımında sorunlar yaşıyorum.
Shopier benzeri bir ödeme alma sistemi arıyorum.
Tek sorunum şirket değilim, shopierde ki gibi bireysel satışa izin veriyor olması gerekli.
Avrupada Gb ile başlayan avrupa İBAN banka hesabımı bağlayabileceğim bir platforma ihtiyacım var. Türkiyede yaşıyorum.
Yardım ve tavsiyeleriniz bekliyorum.
Neden shopieri kullanmadığımı soracak olursanız her kredi kartından ödeme almıyor ve sorun çakartıyor olması global bir platform olmalı.
Square denedim ancak kullanamadım bilen varsa detayınızı alırım. Teşekkürler şimdiden.

Yavuz bey Paypal kapandığında alternatif ararken payoneer i bulmuştum. hatta kartı da talep etmiştim. posta ile gönderdiler. fakat henüz kullanma fırsatım olmadı. Belki işinize yarayabilir.

payonner de bireylerden ödeme almıyor. sadece kurumlardan alıyor. amazonda onu kullanıyorum

Evet payooner çalışıyor ancak ödeme alınmıyor sadece şirket hesabından gelen ödemeleri kabul ediyor. Benim aradığım stripe gibi ancak bireysel satışa izin veren bir sistem. Türkiyede var ise yurtdışında kesin vardır.

şirket kurarsan her şey çok kolaylaşıyor gerçekten. ilk önce bunu çözersen daha iyi olur. kurduktan sonra şirketi, stripe ve paypal beraber kullanmanı öneririm.

şirket kuracak bütçen yoksa, üzgünüm düzgün bir servis öneremem. paran yoksa kredi çekmeni öneririm. kendine güven ve risk al

Adama zorla şirket kurduracaklar vallahi

Yavuz selamlar,

Transferwise sisteminin Borderless seçeneğini değerlendirmeni tavsiye ederim. Hesap açmak ücretsiz ve hemen ardından EU IBAN alabiliyorsun. Ödeme almak da ücretsiz. Müşterinin yaptığı ödeme önce bu IBAN’a aktarılır, ardından gerekli meblağı istediğin bir başka IBAN numarasına transfer edebilirsin. Türkiye’de özellikle Enpara gibi bir çözüm kullanıyorsan çok daha kolay oluyor bu transferler.

Araştırdıkça diğer detayları öğrenirsin ama baştan şunları söyleyeyim:

Conversion rate ve diğer masraflara şuradan bakabilirsin: https://transferwise.com/gb/borderless/pricing/webaccount

İyi çalışmalar dilerim

Teşekürler sayman şuan transferwise ingiltere ve almanyada iban veriyor bu ülkelerden PayPal açıp bakiyeyi hesaba çekebiliyormuşuz. Sanırım tekrar problem bir süreliğine çözüldü. Uzun vadede ise 2chechkout ile ödeme alınabilir türkiyede şirket iseniz kullanılabiliyor. Yurtdışından şirket kurmak gibi yüksek maliyetlere gerek yok aynı zamanda kredi kartı ve PayPal ile ödeme yapma imkanı sunuyor müşterilere. İhtiyacı olan için buraya dipnot düşeyim.